Figura jabłko – stylizacje dla tego typu sylwetki. Sprawdź!

Figura jabłko – stylizacje dla tego typu sylwetki. Sprawdź! 

Jednym z pierwszych skojarzeń, które przywodzi nam na myśl jabłko jest jego kształt przypominający okrąg. W przypadku pań o figurze jabłka jednak nie zawsze ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kobiety-jabłka mogą być bowiem i większe i mniejsze, natomiast nie zawsze okrągłe. Jabłek jednak nie kochamy za kształt, ale przede wszystkim za soczystość. Ale czy ową soczystość panie o figurze jabłka mogą z siebie wydobyć za pośrednictwem odpowiedniej stylizacji? 

Figura jabłko – cechy

Na ogół spory brzuszek, brak wcięcia w talii i małe pośladki. Z biustem bywa różnie, ale ramiona najczęściej węższe niż biodra. I największy atut – niesamowicie zgrabne nogi i szczupłe łydki. O kim mowa? Oczywiście o kobietach o figurze jabłko. Gdy jednak dodamy przykłady takich typów sylwetek ze świata znanych i (częstokroć) lubianych, obraz jaki wydobywa się z charakterystyki jabłka staje się bardziej mglisty. Czemu? Otóż figurę jabłko posiada zarówno Magda Gessler, Dorota Wellman, jak i... Angelina Jolie czy Jennifer Hudson. O ile dwa pierwsze przykłady z reguły nie powinny dziwić, o tyle dwa ostatnie mogą budzić niedowierzanie. Piękny wygląd, przypominający raczej klepsydrę niż jabłko, to zasługa odpowiedniego kamuflażu i umiejętnego doboru stylizacji.  Jak zatem pani o figurze jabłko powinna się ubierać? 

Co powinna nosić kobieta o figurze jabłko?

Panie-jabłka powinny eksponować to, co mają w sobie najpiękniejszego. Z reguły są to nogi, czasem również wydatny biust. Dzięki temu odciągną uwagę od najbardziej problematycznego fragmentu swojego ciała – wystającego brzuszka. Najprostszą i zarazem najbardziej komfortową stylizacją, w przypadku pań o figurze jabłko, będzie zatem połączenie luźnej góry (np. oversizowej bluzki) z dopasowanym dołem (np. spodniami o wąskich nogawkach). 

Figura jabłko – odpowiednia góra

Strzałem w 10 w przypadku pań o figurze jabłko zawsze będą oversizowe swetry, bluzki i koszule. Najlepiej w jednolitych, ciemnych kolorach, gdyż wszelkie wzory mogą zbytnio przyciągnąć uwagę do górnych partii ciała. Wyjątek stanowią pionowe pasy – te bowiem optycznie wyszczuplają sylwetkę. Jeżeli chodzi o wyszczuplanie ciała, bardzo dobrym rozwiązaniem będą również przedłużane do połowy pośladków żakiety, narzutki, czy kardigany – oczywiście luźniejsze i najlepiej niezapinane. Miękka bawełna, dzianina, wiskoza – dobór materiałów jest  tutaj bez znaczenia. Świetnie sprawdzą się  bluzki o kroju nietoperza, czyli z rozszerzanymi rękawami w obrębie ramion. Na kobiecie-jabłku dobrze wyglądać będą wszelkie góry z lejącym dekoltem w kształcie litery „V”. Alternatywę wobec nich może stanowić najprostsza, rozpięta koszula z kołnierzykiem. Panie o figurze jabłko, jeżeli chcą dodatkowo zarysować swoją talię, mogą taki efekt uzyskać dzięki zakładkom na koszuli. Jeżeli natomiast chodzi o sukienki, panie o figurze jabłko powinny stawiać na modele proste, nietaliowane, bądź z drapowaniem na brzuszku. Bardzo dobrze sprawdzi się również model odcinany pod biustem, z lejącym (tym samym kamuflującym brzuszek) dołem. Z uwagi na smukłe nogi, kobiety o figurze jabłko powinny wybierać sukienki kończące się w okolicach kolana (przed lub tuż za).

Figura jabłko – odpowiedni dół

W przypadku dołu panie o figurze jabłko mają większą dowolność wyboru. Smukłe nogi i zgrabne łydki w takim typie sylwetki bardzo dobrze eksponować się będą zarówno w spodniach z prostą, jak i zwężaną nogawką. Modele o długości tuż przed kostkę i wysokie szpilki powinny stanowić stały element garderoby każdego jabłka. Jeżeli kobieta o figurze jabłko oprócz zgrabnych nóg posiada wąskie biodra, może dodatkowo przyciągnąć uwagę do dolnych partii ciała zakładając spodnie jasne, a nawet wzorzyste. Przykład stanowić mogą spodnie w pionowe pasy, które z racji optycznego wydłużania sylwetki, szczególnie polecane są dla pań o niższym wzroście. 

Jeżeli pani o figurze jabłko chce ukryć wystający brzuszek, powinna wybierać spodnie z wysokim stanem. W przypadku spódnic najlepiej wybierać modele wykonane z lejącego materiału w kształcie litery „A”, koniecznie o długości przed kolano.

Ogólnie mówiąc – wszystkiego, co podkreśla talię. Krótkie okrycia wierzchnie (ramoneski, żakiety), płaszcze czy sukienki z wąskim paskiem będą w przypadku pań o figurze jabłko przysłowiowym strzałem w kolano. Podobnie jak obcisłe koszule na guziki i topy na ramiączkach, golfy, czy wszelkie aplikacje na dekolcie. Istotną rolę w przypadku tego typu sylwetki pełnią również rękawy – kobiety o takim typie figury, z uwagi na dosyć masywne ramiona, powinny unikać przylegających rękawów do połowy przedramienia. 

Na sam koniec dodamy dla przypomnienia – to, co jabłka lubią najbardziej to luźne, oversizowe góry i dopasowane doły. Wybór odpowiednich modeli da im gwarancję wspaniałego wyglądu, bez konieczności noszenia opinającej, a przez to niekomfortowej bielizny modelującej. 

  

Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Zobacz Popularne artykuły